Contabil

Cautam o persoana cu experienta in domeniul contabil, care sa detina o capacitate fantastica de organizare si prioritizare a sarcinilor propriei activitati. Nu iti impunem metode de lucru, nu iti ingradim stilul de abordare si implementare, ci respectam spiritul independent al echipei noastre. In acest scop iti oferim tot suportul necesar pentru ati atinge obiectivele. Avem nevoie de un coleg/a plin/a de energie si orientat/a spre rezultate, obisnuit/a sa lucreze pe baza de obiective si KPI.

Din aceasta pozitie esti nevoit/a sa comunici atat cu clientii cat si cu furnizorii companiei. Prin urmare este important sa sustii valorile INNO in aceste relatii si sa dezvolti parteneriate de durata si de succes, care sa promoveze pozitiv brandul INNO Robotics. Trebuie sa stii ca acest rol presupune temeinice abilitati de auto-organizare si ca vei avea responsabilitatea ca nici o situatie delicata sa nu fie amanata.

Descrierea postului

OBIECTIVE:
  • Planificarea si prioritizarea sarcinilor zilnice
  • Mentinerea unei bune relatii cu colegii si colaboratorii
  • Respectarea principiilor etice ale profesionistilor contabili
  • Cunoasterea si respectarea procedurilor si instructiunilor de lucru interne
KPI:
  • Inregistrarea la zi a tuturor documentelor justificative si contabile
  • Identificarea la timp a modificarilor legislative
  • Realizarea cu constiinciozitate a sarcinilor
  • Propunerea de idei de imbunatatire
PRINCIPALELE RESPONSABILITATI:
  • Inregistreaza cronologic si sistematic documentele justificative in gestiune si contabilitate;
  • Emite facturi catre clienti, trimite facturi prin posta electronica si le inregistreaza in programul de gestiune si contabilitate
  • Inregistreaza documentele justificative anexate deconturilor de cheltuieli si ordinelor de deplasare in gestiune si contabilitate
  • Inregistreaza documentele justificative anexate registrului de casa in gestiune si contabilitate
  • Inregistreaza extrasele de cont bancare in gestiune si contabilitate
  • Verifica existenta conditiilor obligatorii de forma pentru documentele primite si emise de companie
  • Colaboreaza cu departamentele implicate: culege si transmite documente și informați contabile
  • Arhiveaza documentele justificative si contabile conform procedurilor interne
  • Respecta principiile etice ale profesionistilor contabili
  • Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse.
APTITUDINI:
  • Trebuie sa ai minim cinci ani de experienta contabila
  • Cunostinte temeinice de utilizare pachet Office, in speta Excel
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa
  • Obisnuit/a sa lucrezi pe analiza de date
  • Orientat/a pe rezultate si indeplinire obiective
4 MOTIVE PENTRU CA TU SA FACI PARTE DIN ECHIPA INNO
  1. Este o oportunitate reala catre progresul tau profesional.
  2. Flexibilitate – ai posibilitatea de a lucra remote 1-2 zile/saptamana
  3. INNO Robotics apreciaza si promoveaza performanta
  4. Prin activitatea de nisa pe care o desfasuram, vei avea ocazia de a face parte din topul mondial al companiilor inovative

Esti interesat de postul de Contabil?

Aplica pentru job